+420 518 614 311 metall@metallkyjov.cz

Představujeme Vám NORD Systém: Unikátní a inovativní spojení fotovoltaiky, vytápění a ohřevu TUV.

Vstupte do nové éry spojení fotovoltaiky s vytápěním pomocí tepelného čerpadla a fotovoltaického ohřevu TUV.

Nord systém

Chcete mít jednotný kompatibilní systém od jednoho výrobce spojující všechny prvky a tím i pod jednotnou správou?

 

Čtěte dále a dozvíte se více o unikátnosti systému NORD pro ty, kteří chtějí dosahovat maximálních úspor využitím vlastní vyrobené energie.

Společnost NORD HT AS představuje komplexní řešení pro koncept ekologické budovy, které vychází ze základních požadavků na fotovoltaický systém, ohřev TUV a vytápění. Mezi základní požadavky při vývoji systému byl kladen důraz na maximalizaci využití vlastní vyrobené energie ze slunce, soběstačnost, bezkonkurenční ekonomické úspory a v neposlední řadě ochranu životního prostředí.

Firemní moto „We have the solution“ platí dvojnásob u variability systému. Revoluční řešení lze nakonfigurovat „na klíč“ do nejmenších bytových jednotek, rodinných domů nebo pro celé bytové domy. Nejkomplexnější sestava nabízí vlastní kompletní fotovoltaický systém NORD (panely, hybridní střídač, baterie), monoblokové tepelné čerpadlo vzduch-voda, nabíječku EV a inteligentní řídící systém pro správu a monitoring.

Představme si komplexní NORD systém z pohledu jednotlivých produktů…

Kondenzační kotle závěsné

NORD EcoSeries

Prvním krokem k soběstačnosti a ekonomickým úsporám je fotovoltaický systém. 

NORD nabízí špičkový hybridní systém vycházející z nejnovějších trendů, dlouholetých zkušeností a mnoha instalovaných systémů napříč Evropou.

Základem jsou vhodně zvolené fotovoltaické panely. EcoSeries jednoduše nabízí to nejlepší ze současné technologie panelů – jak na poli účinnosti, ideálně zvoleného výkonu, produktové záruky 25 let, tak z hlediska designu.

Panely jsou v celočerné variantě s použitím dvojitého skla (technologie SEE-THROUGH), což přináší vyšší životnost a možnost sběru odražených slunečních paprsků ze zadní strany panelu, a tím ještě zvýšit účinnost.

Více informací >

Kondenzační kotel stacionární

NORD EcoMaster

Tím nejdůležitějším prvkem fotovoltaického systému je bezpochyby střídač.

NORD EcoMaster představuje spolehlivé řešení pro efektivní rozdělení energie do domácnosti a bateriového úložiště, tak aby maximalizoval užitek z vlastní vyrobené energie a použil ji přesně tam, kde je aktuálně potřeba.

Spolehnout se můžete na velmi rychlou zálohu v případě výpadku sítě (˂10 ms), až 150% navýšení výkonu na jednotlivých fázích, kde je energie aktuálně spotřebovávána, variabilitu ve výkonech
5-15 kW a standardní produktovou záruku 10 let.

Více informací >

Kondenzační kotle závěsné

NORD EcoStorage

Pro maximálně bezpečné a efektivní ukládání vyrobené energie NORD nabízí poslední generaci LiFePo baterií EcoStorage v různých kapacitách od 5 kWh až do 46 kWh.

Baterie je vyvinuta tak, aby splňovala nejvyšší bezpečnostní požadavky a dosahovala bezchybného spojení s NORD EcoMaster. Jedná se o designový prvek ve kvalitním kovovém šasi, umístitelný jak na podlahu, tak na zeď. Samozřejmostí je jednoduchá a rychlá instalace.

Dlouhá životnost je stejně jako u střídače garantována 10letou zárukou a provozem až 6000 cyklů.

Více informací >

Kondenzační kotel stacionární

NORD EcoCharge

Pokud vlastníte, nebo si teprve plánujete pořídit elektromobil, je nabíjení elektromobilu jednou
z nejvhodnějších variant pro ukládání přebytků z fotovoltaiky.

NORD nabízí inteligentní nabíječku elektromobilů EcoCharge, vyvinutou dle nejvyšších standardů tak, aby doplňovala komplexní systém NORD o ekologické nabíjení EV.

Uživateli nabízí několik nabíjecích módů dle aktuální priority nabíjení: dle rychlosti nabíjení, úrovně použití fotovoltaické energie (až po nabíjení pouze ze slunce), nebo můžete nabíjení naplánoval dle požadovaného času. Funkce jako časově plánované nabíjení (levný tarif), RFID identifikace nebo integrovaný kabel typu 2 jsou samozřejmostí.

Více informací >

Kondenzační kotle závěsné

NORD EcoHeat

Nejdůležitější integrovanou částí systémů NORD je bezpochyby tepelné čerpadlo EcoHeat.

Využitím unikátní úsporné funkce EcoMode je maximalizováno využití přebytků z fotovoltaiky, a je tedy možné dosáhnout výrazných úspor při vytápění, které bývá tím největším konzumentem energie v domácnosti. Tuto funkci nabízí pouze systém NORD, kde jsou všechny komponenty od jednoho výrobce, pod jednotnou správou.

Jedná se o monoblokové provedení pro jednoduchou instalaci (bez vnitřní jednotky) s vysokou účinností (kategorie A+++), nízkou spotřebou a nízkou hlučností (při maximálním výkonu není hlučnější než např. běžná konverzace v kanceláři).

Pomocí inteligentních čidel, termostatů a modulu EcoFloor lze nastavit automatické řízení teploty
dle jednotlivých místností pro maximální komfort. Provoz je bezpečně zajištěn v širokém rozsahu venkovních teplot, zejména při velmi nízkých teplotách oceníte funkci inteligentního odmrazování během 3-5 minut. Během letních měsíců lze také využívat funkci chlazení.

Více informací >

Kondenzační kotel stacionární

NORD EcoBoiler

Druhým největším konzumentem energie  v domácnosti bývá zpravidla ohřev TUV. 

I proto byl v NORD  systému tomuto speciálnímu segmentu věnována zvláštní pozornost a vznikl unikátní EcoBoiler pro majitele fotovoltaik.

Patentovaný design bojleru je tvořen třemi zónami v zásobníku vody, které jsou pomocí inteligentního řízení a díky speciální konstrukci patentovaného topného tělesa postupně zahřívány v jednotlivých vrstvách shora dolů tak, aby byla vždy jedna část připravena po 24 hodin denně.

Další zóny jsou nastaveny na pevnou teplotu a jsou spínané dle přebytků z fotovoltaiky, případně časového spínače pro využití levnějšího tarifu. Lze dosáhnout až 70% úspory při kombinaci s fotovoltaickým systémem oproti konvenčnímu bojleru.

EcoBoiler je v nabídce ve dvou variantách: EcoBoiler Basic a EcoBoiler Premium. Základní verze je standardní řešení na zeď s kapacitou 152 litrů a prémiová verze jako designový prvek zapuštěný
do zdi, která nabízí minimalistický vzhled, tak abyste o zařízení vůbec nevěděli.

Více informací >

Kondenzační kotle závěsné

NORD EcoControl

Poslední součástí konceptu NORD je „mozek“ celého systému – EcoControl.

Aby veškeré komponenty od fotovoltaiky, vytápění a až po ohřev TUV přinášely maximální užitek celý systém využil svůj potenciál, je nutné vhodně řídit a rozdělovat vyrobenou energii.

EcoControl je souhrn zařízení, která dokáží komunikovat se všemi prvky systému a přizpůsobovat se různým scénářům a nastavením v reálném čase. Jeho součástí je dotykový panel, chytré termostaty, elektroměry a komunikační moduly.

Monitoring a správa probíhá přes webové rozhraní EcoCloud, s bezpečným uložením na serverech Amazonu. Vše je tak možné spravovat a monitorovat na přehledném dotykovém displeji, ovládání je intuitivní a jednoduché. EcoControl je možné plně přizpůsobit individuálním požadavkům uživatele.

Více informací >

Provozovna společnosti

METALL Kyjov, spol. s.r.o.

Riegrova 926
697 01 Kyjov
Česká republika

Kontakt

metall@metallkyjov.cz

+420 518 614 311

Ozvěte se nám