+420 518 614 311 metall@metallkyjov.cz

Tepelné čerpadlo NORD EcoHeat včetně chytrého ovládacího panelu NORD EcoControl. Řízení tepelného čerpadla spolu s fotovoltaickou elektrárnou a podlahovým vytápěním v jednom panelu.

NORD EcoHeat – tepelné čerpadlo s dvojitým rotačním kompresorem Panasonic EVI

NORD EcoHeat – HLAVNÍ VÝHODY

PROVOZ V ÚSPORNÉM REŽIMU ECOMODE

Díky jedinečným funkcím můžete využívat přebytky fotovoltaické energie s tepelným čerpadlem v takovém množství, jaké máte k dispozici. Využijte všechny možnosti systému se zařízeními EcoControl a EcoMaster a maximalizujte své úspory již nyní!

PV READY

EcoHeat lze použít pro stávající fotovoltaické systémy i bez zařízení EcoMaster. Jednoduše nainstalujte zařízení NORD Power Genius 3000 a využijte logiku provozu v úsporném režimu Eco.

TECHNOLOGIE INTELIGENTNÍHO ODMRAZOVÁNÍ

Zimní vytápění bez starostí. Systém Nord EcoHeat se díky funkci inteligentního odmrazování dokáže sám odmrazit během 3–5 minut.

OMEZENÍ HLUKU

Díky speciálně navrženým komponentům dosahuje systém NORD EcoHeat nižší hlučnosti než běžný kancelářský hovor.

MOŽNOST CHLAZENÍ

Tepelné čerpadlo EcoHeat umožňuje ohřívat TUV, vytápět i chladit.

ENERGETICKÝ ŠTÍTEK A+++

Šetřete energii díky systému EcoHeat. S EcoHeat dosahuje stupně energetické účinnosti EU A+++, což uživatelům zaručuje vyšší tepelný komfort při nižších nákladech.

SMART GRID READY

Připravenost pro inteligentní sítě potvrzuje, že tepelné čerpadlo NORD EcoHeat může chytře spolupracovat se systémy třetích stran podle definovaného rozhraní na řízení zátěže.

ENERGETICKÁ ÚČINNOST

EcoHeat je čtyřikrát energeticky účinnější než elektrokotel, a to díky absorpci energie z venkovního prostředí.

PROVOZNÍ ROZSAHY

Systém NORD EcoHeat pracuje v širokém rozsahu okolních teplot.

NORD EcoHeat – včetně kompresoru Panasonic

Kompresor Panasonic použitý v tepelných čerpadlech NORD zajišťuje vysokou účinnost a spolehlivost, díky čemuž se zařízení vyznačuje nízkou spotřebou elektrické energie a vysokou účinností při výrobě tepla. Zařízení se skládá z jednoho krytu, ve kterém jsou nainstalovány všechny komponenty, včetně kompresoru Panasonic, vstřikování do výparníku, kondenzátoru, dvou výměníků, expanzního ventilu a elektronického řídicího systému. Díky tomu je konstrukce monobloku velmi kompaktní a snadno se instaluje.

EcoHeat schema

NORD EcoHeat MB 5.0 F | MB 7.0 F

NORD EcoHeat MB 9.0 F | 12.0 F | 16.0 F

NORD EcoHeat MB 18.0 F | 22.0 F

NORD EcoControl – chytrý ovládací panel pro celý systém NORD

Chytrý dotykový ovladač EcoControl Vám díky svému designu “na klíč” umožňuje přehledně monitorovat, nastavovat a ovládat všechna zařízení chytré zelené domácnosti. Použití ovšem není limitováno na rezidenční použití, ale lze ho aplikovat i na komerční aplikace.

Díky unikátní funkcionalitě režimu ECO Mode efektivně využíváte přebytků solární energie –pokročilým řízením frekvence kompresoru tepelného čerpadla dle velikosti přetoků maximalizujete svoje úspory. Pravidla pro využití přetoků se ovšem uplatní i pro EcoBoiler, wallbox EcoCharge a další spotřebiče.

Propojení se střídačem EcoMaster a tepelným čerpadlem EcoHeat je realizováno přes komunikační sběrnici ModBus, propojení s ovladači a dalšími ovládacími prvky je realizováno přes rádiovou frekvenci ISM, WiFi nebo Bluetooth.

Samotný dotykový displej představuje srdce systému, v základním provedení setu „Basic“ je dodáván s hlavní jednotkou, třemi potrubními termistory a senzorem venkovní teploty. Na základě konkrétních uživatelských požadavků lze ovšem systém rozšířit o další ovládací a monitorovací prvky. Pro rozdělení instalace na 4 a více topných okruhů využijete rozšiřující sadu EcoControl extension module.

CHYTRÝ, ÚČINNÝ, BEZPROBLÉMOVÝ

Celý systém lze snadno navrhnout na klíč se zohledněním různých požadavků jednotlivých uživatelů. Na druhou stranu lze části systému používat i samostatně. Systém navíc není omezen na použití pouze pro rodinné domy, ale je vhodný i pro instalace na bytových domech, bytových jednotkách či menších komerčních objektech.

PROVOZ V ÚSPORNÉM REŽIMU ECO

Díky jedinečným funkcím můžete využívat přebytky fotovoltaické energie s vaším tepelným čerpadlem v takovém množství, jaké máte k dispozici. Využijte všechny možnosti systému se zařízeními EcoControl a EcoMaster a maximalizujte své úspory již nyní!

Technický list NORD EcoControl

Provozovna společnosti

METALL Kyjov, spol. s.r.o.

Riegrova 926
697 01 Kyjov
Česká republika

Kontakt

metall@metallkyjov.cz

+420 518 614 311

Ozvěte se nám